Aktualności
18.02.2021

Podsumowanie rekrutacji śródrocznej na UWM

Zootechnika, budownictwo, inżynieria środowiska, informatyka oraz technologia żywności i żywienie człowieka - to kierunki studiów II stopnia, które wybierali najczęściej kandydaci w zakończonej właśnie rekrutacji śródrocznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. O jej podsumowanie poprosiliśmy Prorektora ds. studenckich prof. Sławomira Przybylińskiego.

"Wyważony, stonowany optymizm" - tymi słowami prof. Sławomir Przybyliński podsumował tegoroczną rekrutację śródroczną na UWM. "Zawsze można patrzec wyżej. Chciałoby się, żeby kandydatek i kandydatów było jak najwięcej. Jesteśmy na to gotowi kadrowo i merytorycznie. Aczkolwiek wiemy, jak to wygląda w całym kraju i trzeba cieszyć się tym, co jest" - dodaje Prorektor ds. studenckich UWM.

Przypominamy, że rekrtuacja śródroczna skierowana była do absolwentów 3,5-letnich studiów inżynierskich. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oferował im w tym roku 24 kierunki kształcenia. "Kierunkami studiów, które cieszyły się dużym powodzeniem są: zootechnika,  budownictwo, ale też inżynieria środowiska (studia w języku angielskim), informatyka oraz technologia żywności i żywienie człowieka."

Studenci rozpoczną nowy semestr zajęć już w najbliższy poniedziałek 22 lutego. "Nadal będzie to kształcenie hybrydowe. Niestety nie ma na chwilę obecną możliwości, żebyśmy wszyscy wrócili do kształcenia stacjonarnego. Jeżeli cokolwiek się zmieni, będziemy reagowali. Niewątpliwie studentom i pracownikom udziela się ten smutny czas. Miasteczko akademickie bez studentów, pracowników i życia studenckiego jest smutne. Także liczę na to, że wrócimy do normalności. I życzę wszystkim optymizmu i pozytywnego myślenia."

Z prof. Sławomirem Przybylińskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Uczelnia  przygotowała już ofertę rekrutacyjną na rok akademicki 2021/2022. Znajdzie się w niej 77 kierunków kształcenia - w tym dwie nowe propozycje: geoinformatyka oraz ichtiologia i akwakultura.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: