Aktualności
12.02.2021

Prof. Anna Wójcik pokieruje Polskim Towarzystwem Zootechnicznym

Prof. Anna Wójcik z Katedry Higieny Zwierząt i Środowiska Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została wybrana na stanowisko prezesa Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego im. Michała Oczapowskiego. Do tej pory kierowała olsztyńskim kołem PTZ.

 

Wybory prezesa Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego na kadencję 2021-2024 odbyły się w środę 10 lutego. Oprócz prof. Anny Wójcik o stanowisko ubiegał się także prof. Zbigniew Sobek z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

"Członkowie PTZ obdarzyli mnie zaufaniem i powierzyli mi tę bardzo zaszczytną i odpowiedzialną funkcję kierowania przez najbliższą czteroletnią kadencję Polskim Towarzystwem Zootechnicznym. Jest to organizacja, która w przyszłym roku będzie obchodziła stulecie istnienia. Czekają nas bardzo duże zadania i odpowiedzialne działania" - mówiła w studiu Radia UWM FM prof. Wójcik.

Czym zajmuje się Polskie Towarzystwo Zootechniczne? "Chcemy propagować najlepsze idee związane z rolnictwem, ze zwierzętami gospodarskimi, metodami zrównoważonego chowu, z dobrostanem. Ale naszym celem jest też dbanie o członków towarzystwa - umożliwienie im realizacji swoich zadań, pasji. Członkami Towarzystwa nie są tylko osoby związane naukowo z uczelniami, ale również mamy przedstawicieli absolwentów, którzy wrócili do swoich gospodarstw oraz firm pracujących na rzecz rolnictwa. To w tej chwili ponad 400 osób."

Z prof. Anną Wójcik spotkał się Wojciech Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Polskie Towarzystwo Zootechniczne im. Michała Oczapowskiego powstało w 1922 roku. Należy do najstarszych towarzystw zootechnicznych na świecie i jest ośrodkiem myśli naukowej oraz praktycznego zastosowania wiedzy w hodowli zwierząt.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: