Aktualności
14.01.2021

Studenci i pracownicy Collegium Medicum UWM szczepią się przeciw COVID-19

Pierwsi pracownicy i studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostali już zaszczepieni przeciw COVID-19. "Są to osoby, które uczestniczą w pracy oddziałów klinicznych" - tłumaczy Radosław Borysiuk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie rozpoczął szczepienia przeciw COVID-19 już pod koniec grudnia. Etap 0 obejmuje pracowników służby zdrowia. W tym gronie znajdują się wykładowcy i studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

"Szczepienia studentów rozpoczęliśmy 13 stycznia. Szczepienie przebiegało bez żadnych komplikacji. Studenci dotarli na czas i nie zgłaszali żadnych powikłań po szczepieniu. Cieszymy się, że możemy szczepić coraz szerszą grupę medyków" - mówił naszemu reporterowi Radosław Borysiuk, dyrektor USK. "Są to osoby, które uczestniczą w pracy oddziałów klinicznych. Robimy to po to, żeby poziom bezpieczeństwa młodej kadry medycznej był podwyższony. A szczepienie jest najbardziej racjonalną metodą podwyższania odporności w kierunku wirusa SARS-CoV-2."

Kolejni studenci przyjmą szczepionkę 18 stycznia.

Z Radosławem Borysiukiem rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Do szczepienia się przeciw COVID-19 na antenie Radia UWM FM przekonywał także Dziekan Wydziału Lekarskiego UWM w Olsztynie prof. Leszek Gromadziński.

Rozmawialiśmy także ze studentkami, które otrzymały już szczepionkę.

W kolejnym etapie szczepieni będą także pracownicy innych wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W pierwszej kolejności ci, którzy prowadzą zajęcia praktyczne - w bezpośrednim kontakcie ze studentami.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: