Aktualności
04.01.2021

55. Estrada Studencka - pokaż swój talent!

Pokażmy, że w tym trudnym dla wszystkich czasie muzyka ma się dobrze - apelują przedstawiciele Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. I zapraszają studentów do przesyłania swoich nagrań, które zostaną zaprezentowane podczas 55. Estrady Studenckiej.

"Estrada Studencka to cykl koncetrów, które tradycyjnie odbywają się dwa razy w roku akademickim - w styczniu (czyli przed zimową sesją egzaminacyjną) i w maju/czerwcu (czyli przed letnią sesją egzaminacyjną). Podczas występów mamy okazję usłyszeć utwory klasyczne (nad którymi studenci pracują podczas swoich zajęć) oraz produkcje zespołowe. Jest duża różnorodność" - przypomina dr Agnieszka Panasiuk. Ta tradydycja ma już swoją długoletnią i bogatą historię. "Estrada jest pewnego rodzaju poligonem artystycznym dla naszych studentów. Mają tu okazję pokazać własny potencjał i własne zainteresowania."

Najbliższa prezentacja talentu i dorobku studentów odbędzie się w formie online - 26 stycznia. "Wciąż można się zgłaszać. Nagrania wysyłamy mailem. Z tego będzie tworzona duża całość. Liczę na studentów - zwłasza teraz w tych ciężkich pandemicznych czasach. Już poprzednia edycja online pokazała, jak bardzo wszyscy jesteśmy spragnieni wspólnego muzykowania."

Z dr Agnieszką Panasiuk rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

 

Oto wytyczne dotyczące przysyłanych nagrań:
- nagranie powinno być zarejestrowane w poziomie, z jak najlepszym oświetleniem i w jak najlepszej rozdzielczości,
- beż żadnych podpisów i pasków z informacjami, samo czyste nagranie przycięte od rozpoczęcia nagrywania do zakończenia
- powinno zawierać również krótkie przedstawienie utworu, który będzie się wykonywało - tytuł, kompozytor itd.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 17 stycznia 2021 roku! Nagranie oraz kilka słów o sobie i utworze należy wysyłać mailem na adres: agnieszka.panasiuk@uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: