Aktualności
20.11.2020

Zdrowie Pod Kontrolą - akcja studentów w tym roku głównie online

Studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego działający w olsztyńskim oddziale Międzynarodowego Stowarzyszenia IFMSA-Poland zapraszają do udziału w wydarzeniach tegorocznej edycji akcji Zdrowie Pod Kontrolą. Zaplanowano je w dniach 26-28 listopada - głównie formie online. Szczegóły zdradziła nam Paulina Zdzieborska.

"Nasza akcja skierowana jest głównie do mieszkańców Olsztyna. Organizujemy ją już od 9 lat. Składa się z kilku projektów, których wspólnym celem jest ułatwienie lokalnej społeczności dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej" - tłumaczy Paulina Zdzieborska. "Do tej pory podstawowe badania medyczne były wykonywane w Galerii Warmińskiej. Ale z powodu sytuacji epidemiologicznej akcja musi przybrać trochę inny wymiar. W dużej mierze nasze działania zostały przeniesione do sieci."

28 listopada o 10:00 zaplanowano webinar „Dwa oblicza nadwrażliwości na mleko – alergia na białka mleka krowiego i nietolerancja laktozy” przygotowany przez dr n. med. Joannę Matysiak. W planach są także konkursy w internecie. Ale to nie wszystko. "Chcąc zrekompensować brak świadczonych badań studenci przy ul. Barczewskiego 1 będą rozdawać ulotki informacyjne dotyczące profilaktyki, jak i testy diagnostyczne, które każdy będzie mógł wykonać sam w zaciszu domu. Ulotki będą również czekały w aptekach lub punktach gastronomicznych na obszarze starówki."

Z Pauliną Zdzieborską rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Więcej informacji znajdziecie na FB stronie IFMSA-Poland Oddział Olsztyn.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: