Aktualności
15.11.2020

Tajemnice Kortowa i... spadających liści - kolejne spotkania Akademii Ciekawości UWM

"Kortowo/Kortau - Historia Prawdziwa" oraz "Wielkie żarcie – czyli co się dzieje z liśćmi spadającymi z drzew?" to tematy dwóch kolejnych spotkań Akademii Ciekawości UWM. Jeśli przeoczyliście piątkową i sobotnią premierę online - nic straconego! Naukowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie możecie posłuchać choćby teraz!

 

Kortowo niegdyś określane było mianem Syberii niemieckiej czy też trupim czerepem. Dziś mieści się tu jeden z najpiękniejszych kampusów akademickich w Polsce.  Miasteczko powstało na fundamentach stawianych na grobach ludzi różnych nacji, pochodzenia, wieku, chorych, o których zapomniano, na których eksperymentowano. Szpital psychiatryczny, Akcja T-4, a dalej “Dom Wisielców” – to ważne elementy tragicznej historii Kortau. O czym 13 listopada podczas spotkania Akademii Ciekawości UWM "Kortowo/Kortau - Historia Prawdziwa" przypominali m.in. prof. Stanisław Achremczyk i Marcin Cielecki. Posłuchajcie!

"Wielkie żarcie – czyli co się dzieje z liśćmi spadającymi z drzew?" - to już pytanie, na które w Akademii Ciekawości UWM odpowiadał w sobotę 14 listopada prof. Stanisław Czachorowski z Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jesteście ciekawi? Włączcie!

Więcej informacji na temat Akademii Ciekawości UWM znajdziecie na stronie: akademiaciekawosci.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: