Aktualności
16.10.2020

ELSA Olsztyn zaprasza na Dni Adaptacyjne

Działająca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie lokalna grupa Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA zaprasza na Dni Adaptacyjne. Organizuje je w formie zdalnej w dniach 19-21 października. Co przygotowali żacy z Wydziału Prawa i Administracji UWM? Posłuchajcie! Szczegóły zdradził nam Mateusz Załęski.

 

Dni Adaptacyjne to cykl wydarzeń, które mają pozwolić wszystkim zainteresowanym poznać Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz działania lokalnej grupy Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA. W programie znalazły się m.in. spotkania z wybitnymi specjalistami a zarazem wykładowcami akademickimi oraz studentami starszych lat. Po raz pierwszy odbędą się w formie zdalnej - za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

"ELSA Olsztyn jest grupą lokalną stowarzyszenia studentów prawa, które funkcjonuje w 44 krajach Europy. Działa poprzez grupy narodowe i lokalne. W Polsce jesteśmy obecni na 24 wydziałach w 15 miastach, w tym właśnie w Olsztynie. Zrzeszamy ponad tysiąc studentów prawa i młodych prawników" - przypomina Mateusz Załęski z ELSA Olsztyn. "Dni Adaptacyjne to takie pierwsze wydarzenie, które każda grupa lokalna organizuje na swoim uniwersytecie na początku roku akademickiego. Jego zadaniem jest wprowadzenie w życie wydziału przyjętych właśnie studentów oraz przedstawienie działalności naszego stowarzyszenia."

W programie tegorocznych Dni znajdziemy m.in. spotkanie pod hasłem "Gdzie kończy się Hogwart, a zaczyna UWM", które poprowadzi Daniel Zero. Dr Andrzej Gawliński wygłosi wykład zatytułowany: "Manipulacje sprawców zabójstw ze zwłokami". A dr Michał Kurzyński zdradzi tajniki aplikacji MS Teams - najczęściej wykorzystywanej do prowadzenia zajęć na Wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie.

Z Mateuszem Załęskim spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Więcej informacji o Dniach Adaptacyjnych ELSA Olsztyn znajdziecie na profilu FB lokalnej grupy.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: