Aktualności
15.10.2020

Drgania - wystawa Marcina Piotrowicza do obejrzenia w Kortowie

Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do obejrzenia nowej wystawy. W kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" swoje prace prezentuje Marcin Piotrowicz. O "Drganiach" opowiadał na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Marcin Piotrowicz jest doktorantem na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ale pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - jako starszy technik. Co prezentuje na swojej wystawie "DRGANIA"?

"Tematyką tej wystawy jest przede wszystkim dźwięk - drgania, które nas otaczają. Są to formy w grafice warsztatowej i formy przestrzenne rzeźbiarskie oraz instalacje, które pokazują w jaki sposób można transponować dźwięk na strefę wizualną. Coś czego nie widać, ale co jest wśród nas. Pokazuję to w formie grafik i wykorzystuję do tego zjawiska fizyczne, które poprzez eksperymenty ukazują ten dźwięk. Ja to przekształcam na rodzaj sztuki - swojej własnej" - mówił w rozmowie z naszym reporterem autor prac. "To moja pierwsza duża wystawa w Olsztynie. Wystawiałem już podobne rzeczy za granicą i w Polsce."

Z Marcinem Piotrowiczem spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Wernisaż w formie online zaplanowano na piątek 16 października o godzinie 12:00. Wystawę "DRGANIA" oglądać można od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: