Aktualności
15.10.2020

Informator Studencki - od żaków dla żaków

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przygotowała specjalny Informator Studencki. Znalazły się w nim najważniejsze informacje związane z tokiem studiów, działaniem kół naukowych, terminami zaliczeń czy składnia wniosków stypendialnych. Umieszczono tam także najpopularniejsze podania i wnioski.

Pomysł na stworzenie Informatora Studenckiego wynika z trybu prowadzenia obecnie zajęć na uczelni. Wielu studentów nie pojawi się w najbliższym czasie na swoim wydziale. Dlatego w jednym miejscu w internecie umieszczono najpotrzebniejsze informacje dla żaków. "To takie kompendium wiedzy. Studenci będą mogli znaleźć w nim informacje na temat studiowania - od struktury uczelni po najpotrzebniejsze informacje związane chociażby z pomocą materialną czy mieszkaniem w akademikach" - tłumaczy Jakub Stefaniak z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie.

Informator przyda się przede wszystkim studentom pierwszego roku. "Dla nich także - z pomocą samorządów wydziałowych - zostały utworzone grupy na Facebooku. Studenci mogą tam na bieżąco pytać o najważniejsze sprawy."

Z Jakubem Stefaniakiem spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

INFORMATOR STUDENCKI znajdziecie na stronie Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w  Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: