Aktualności
13.10.2020

Kolejni zagraniczni studenci rozpoczynają kształcenie na UWM

Około 200 nowych studentów zagranicznych rozpoczyna w roku akademickim 2020/2021 naukę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zdecydowana większość z nich wybrała kierunek lekarski. A przyjechali do Kortowa m.in. z Hiszpanii, Izraela, Szwecji oraz z Niemiec.

Największą grupę nowych studentów zagranicznych stanowią tradycyjnie żacy z kierunku lekarskiego. "Na studia w języku angielskim na kierunku lekarskim zrekrutowanych zostało około 130 osób. Najwięcej chętnych było z takich krajów jak Hiszpania, Izrael, Szwecja i Niemcy" - zdradziła naszemu reporterowi Sylwia Zakrzewska z Biura ds. Współpracy Międzynarodowej UWM w Olsztynie. "Trwa jeszcze rekrutacja na studia w języku angielskim na kierunkach: inżynieria środowiska oraz geodezja i kartografia. Tu najwięcej chętnych jest z ... Nigerii."

Co ciekawe 28 osób rozpoczęło także studia na kierunkach realizowanych w języku polskim. To m.in. Litwini, Białorusini, Ukraińcy i Rosjanie. Będą oni studiować w normalnym trybie z pozostałymi studentami, którzy w tym roku zostali zakwalifikowani na studia. Na których kierunkach pojawi się ich najwięcej? "Dominują takie kierunki jak weterynaria, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, kierunek lekarski, ekonomia, lingwistyka w biznesie, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filologie, bezpieczeństwo wewnętrzne, ratownictwo medyczne czy turystyka i rekreacja."

Z Sylwią Zakrzewską spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przypominamy, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przyjął w tym roku w sumie około 7 tysięcy nowych studentów. Podsumowanie rekrutacji znajdziecie także na naszej stronie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: