Aktualności
16.09.2020

Plany działań Wydziału Teologii UWM w Olsztynie

Ks. prof. Marek Żmudziński kontynuuje pracę na stanowisku dziekana Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jak podkreśla - jednym z głównych zadań na lata 2020-2024 będzie intensyfikowanie działań naukowych i stworzenie nowych zakresów kształcenia, które zainteresują przyszłych studentów.

Wydział Teologii UWM w Olsztynie może pochwalić się wysokim poziomem prowadzonych badań. W ostatniej ocenie parametrycznej otrzymał naukową kategorię A. "To największy sukces naszego wydziału" - podkreśla prof. Marek Żmudziński. "Mam świadomość zupełnie nowych wyzwań. To głównie Ustawa 2.0, która stawia bardzo poważne wymagania w sensie badawczym i dydaktycznym." W kadencji 2020-2024 w zarządzaniu wydziałem Dziekana wspierać będą ks. dr Zdzisław Kieliszek (Prodziekan ds. kształcenia i studentów) oraz ks. prof. Karol Jasiński (Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny nauki teologiczne).

W semestrze zimowym nowego roku akademickiego na Wydziale Teologii UWM większość zajęć będzie odbywać się zdalnie. "Jesteśmy w trakcie wypracowywania konkretów wykonawczych - respektując wszystkie rozporządzenia pana Rektora oraz te ogólne związane z przepisami sanitarnymi. Mamy plan, żeby spotkać się ze studentami pierwszego roku po 19 października. Muszą zobaczyć mury naszego wydziału na Redykajnach. Najbliższy semestr będziemy jednak praktycznie w całości realizować zdalnie."

Na co władze wydziału będą chciały położyć szczególny nacisk w latach 2020-2024? "Z jednej strony jest to oferta programowa w przestrzeni dydaktyki - atrakcyjna jak na dzisiejsze wyzwania. Będziemy na pewno wypracowywać propozycje nowych zakresów kształcenia, abyśmy mogli zdynamizować przyszłe rekrutacje. W tym roku jesteśmy w miarę zadowoleni, ale mam nadzieję, że w przyszłym będziemy bardziej. I oczywiście pracownicy zatrudnieni na etatach muszą absolutnie intensyfikować swoje badania."

Z ks. prof. Markiem Żmudzińskim spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Z dziekanami wszystkich wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kadencję 2020-2024 będziemy spotykać się przez cały wrzesień. O ich planach, formie realizacji zajęć w semestrze zimowym i najważniejszych wyzwaniach opowiadamy codziennie od poniedziałku do piątku w Magazynie Akademickim Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: