Aktualności
16.09.2020

Coraz bliżej powrotu studentów na UWM. Jak realizowane będą zajęcia?

Do 21 września studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mają poznać szczegółowy harmonogram organizacji zajęć i sposób ich prowadzenia na poszczególnych kierunkach, poziomach i profilach kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021. Szczegóły zdradził nam Prorektor ds. kształcenia UWM prof. Paweł Wysocki.

Jak już informowaliśmy wcześniej w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 zajęcia prowadzone będą w trybie zdalnym i mieszanym. W murach uczelni pojawią się przede wszystkim studenci I roku. Podczas pierwszego pobytu przekazane zostaną im podstawowe informacje dotyczące zasad organizacji kształcenia w najbliższych miesiącach. Jednocześnie zobowiązani będą do załatwienia w dziekanatach spraw organizacyjno-administracyjnych. Część z nich rozpocznie też zajęcia w trybie stacjonarnym, jednak nie w jednym momencie. Pierwsza grupa żaków pojawi się w Kortowie na początku października. Pozostali - po 19 października.

Komunikat w tej sprawie opublikował właśnie Prorektor ds. kształcenia UWM w Olsztynie. "Wykłady, zajęcia seminaryjne oraz inne, które mogą się odbywać w trybie zdalnym, będą realizowane w ten sposób" - tłumaczy prof. Paweł Wysocki. "Część zajęć będzie realizowana w trybie mieszanym, tzn. zdalnie i w bezpośrenim kontakcie z nauczycielem akademickim w siedzibie uczelni. Ale są też takie kierunki studiów na których całość zajęć będzie prowadzona w trybie bezpośredniego kontaktu."

UWM chce także pomóc żakom, którzy przyjadą na uczelnię, znaleźć nocleg na czas realizacji zajęć. "W miarę możliwości będziemy starali się zapewnić miejsca w akademiku studentom, którzy w trakcie przebywania na uczelni zdecydują się na takie rozwiązanie. Chcielibyśmy zapewnić miejsca szczególnie tym, którzy innego wyjścia nie mają" - zapewnia Prorektor.

Z prof. Pawłem Wysockim spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Z pełną treścią Komunikatu Prorektora ds. kształcenia UWM w Olsztynie można zapoznać się na stronie uczelni.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: