Aktualności
15.09.2020

Dodatkowa rekrutacja na studia na UWM

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przedstawił szczegółowe informacje dotyczące dodatkowego naboru na studia w roku akademickim 2020/2021. Internetowa rejestracja kandydatów rozpocznie się 22 września i potrwa do 5 października. Naszym gościem był Paweł Łojewski z Biura ds. studenckich UWM.

W pierwszej tegorocznej rekrutacji Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zakwalifikował na studia ponad 5,5 tysiąca kandydatów. To wynik porównywalny do ubiegłorocznego. Dodatkowy nabór nie dotyczy kierunków, które cieszyły się największym zainteresowaniem, m.in. kierunku lekarskiego, weterynarii, psychologii i kryminologii.

"W tym roku ten dodatkowy nabór jest nieco opóźniony - z uwagi na to, że maturzyści otrzymają swoje świadectwa dojrzałości dopiero 30 września. Internetową rejestrację kandydatów zaczynamy 22 września i będziemy czekać na zgłoszenia do 5 października (system będzie czynny do godziny 15:00)" - informuje Paweł Łojewski z Biura ds. studenckich UWM w Olsztynie. "Kierunków jest naprawdę sporo. Przeważnie w dodatkowym naborze kwalifikujemy około tysiąc dodatkowych osób. Kandydatów mamy z reguły trochę więcej, ale nie wszyscy spełnią nasze wymagania formalne. Rektutacja odbywa się na pełnych zasadach - nie zmniejszamy wymagać wobec kandydatów."

Studenci zakwalikowani na studia w jesiennym naborze rozpoczną zajęcia na UWM najwcześniej 19 października.

Z Pawłem Łojewskim spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Szczegółowe informacje dotyczące dodatkowego naboru na studia w roku akademickim 2020/2021 znajdziecie na stronie uczelni.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: