Aktualności
28.07.2020

#KierunekUWM - Wydział Prawa i Administracji

Administracja, administracja i cyfryzacja, bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia oraz prawo - to pięć kierunków studiów oferowanych kandydatom przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w trwającej rekrutacji na rok akademicki 2020/2021. Posłuchajcie, dlaczego warto wybrać któryś z nich.

Kto w szczególności powinien zainteresować się ofertą kształcenia Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie? "Osoby, które chcą związać swoją przyszłość zawodową z tymi obszarami funkcjonowania państwa, które wiążą się z prawem - jego stosowaniem czy tworzeniem. Osoby, które chcą w przyszłości wykonywać zawód prokuratora, radcy prawnego, adwokata, notariusza, komornika sądowego powinny wybrać kierunek prawo. Ale z drugiej strony mamy też bogatą ofertę dla tych, którzy chcieliby się realizować w ramach służb mundurowych, różnego rodzaju straży, inspekcji, dla tych, którzy chcieliby pracować w administracji, ale też prowadzić własną działalność gospodarczą. A nasz nowy kierunek - kryminologia - kierujemy do tych, którzy chceliby poznać coś, co jest teraz na topie, czyli wszystkie kwestie związane z przestępczością, profilowaniem, z poszukiwaniem przyczyn przestępczości i zwalczaniem przestępczości" - zachęca dr hab. Joanna Juchniewicz.

Z dr hab. Joanną Juchniewicz spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa do 13 sierpnia. Żeby wziąć udział w rekrutacji, należy wejść na stronę: irk.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: