Aktualności
30.06.2020

Punkt Obsługi Kandydata już działa w Bibliotece UWM

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 15:00 w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej działa także Punkt Obsługi Kandydata. Kto powinien go odwiedzić?

Czym zajmują się pracownicy Punktu Obsługi Kandydata? "Działa tam nasza infolinia. Kandydaci mogą tam również zasięgnąć informacji związanej z rekrutacją" - tłumaczy Katarzyna Umecka z Biura ds. studenckich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Punkt został uruchomiony 22 czerwca. Jednak kandydaci nie mają obowiązku pojawiać się w nim osobiście. "Dokumenty rekrutacyjne można też wysłać na adres Biblioteki pocztą bądź kurierem. W chwili osoby, które legitymują się nową maturą muszą się tylko zarejestrować w systemie IRK i dokonać opłaty rekrutacyjnej i nie muszą żadnych dokumentów składać. Natomiast osoby, które zdawały tzw. starą maturę, maturę zagraniczną, międzynarodową, bądź są laureatami olimpiad muszą przedstawić dokumenty potwierdzające tę formę rekrutacji. Mogą też scany tych dokumentów załączyć w systemie IRK."

Z Katarzyną Umecką rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa do 13 sierpnia. Żeby zarejestrować się, należy wejść na stronę: irk.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: