Aktualności
30.06.2020

Razem Choć Osobno

Jak poradzili sobie w czasie domowej izolacji studenci i pracownicy Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie? Możecie się tego dowiedzieć oglądając film podsumowujący akcję "Razem Choć Osobno". O pracy nad nim opowiedziała nam dr Joanna Frankowiak. Posłuchajcie!

Pomysł na zrealizowanie filmu przedstawiającego ten trudny czas zarówno dla studentów jak i wykładowców zrodził się podczas zdalnych zajęć na kierunku pedagogika w ramach przedmiotu animacja w działaniach profilaktycznych.

"To reakcja na sytuację, która wystąpiła. Słuchając wypowiedzi studentów i pracowników uzmysłowiłam sobie, że mówimy o tych samych troskach i potrzebach. Pojawił się taki pomysł, żeby stworzyć taką kompilację. Jestem też zaangażowana w działania Akademickiego Centrum Wsparcia. Receptą na trudną sytuację jest to, że ludzie się ze sobą spotykają w ramach grupy wsparcia. I to były takie wirtualne spotkania" - mówiła na antenie Radia UWM FM dr Joanna Frankowiak. "W pewnym momencie pomyślałam, że brakuje nam bezpośredniego kontaktu, spotkania, rozmów na wydziale. Zaczęliśmy nieco inaczej patrzeć na proces kształcenia i studiowania. To wybrzemiewało podczas zajęć i w filmie bardzo mocno."

Dr Frankowiak, która jest reżyserką filmu, podkreśla także, że "akcja pokazuje, że pomimo różnic w rolach, które mamy w ramach Wydziału Nauk Społecznych, łączą nas wspólne troski i potrzeby. Pozwala nam zobaczyć siebie nawzajem, przełamać rutynę codzienności i wsłuchać w pełne serdeczności życzenia. Z radością odbierałam każde z nadesłanych nagrań."

W filmie pojawiają się przedstawiciele władz wydziału, wykładowcy, studenci, ale także osoby z innych jednostek uczelni.

Z dr Joanną Frankowiak rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

A film możecie obejrzeć tutaj.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: