Aktualności
30.06.2020

UWM szuka młodych popularyzatorów i zaprasza na 18. Dni Nauki i Sztuki

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do udziału w konkursie "Młody popularyzator". Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą do 11 września przesyłać nagrania filmów przedstawiających prosty eksperyment naukowy. Zwycięzców poznamy podczas 18. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

18. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki odbędą się w dniach 23-25 września. Niedawno uczelnia zakończyła proces przyjmowania zgłoszeń od naukowców, którzy chcą włączyć się w przygotowanie warsztatów czy wygłosić wykład. "W tej chwili mamy już ponad 200 zgłoszeń. Połowa z proponowanych zajęć odbędzie się w formie online. Pozostałe - na tę chwilę - planujemy w maksymalnie 15-osobowych grupach"  - zdradziła nam Joanna Bondaruk-Przepióra z Biura Nauki UWM w Olsztynie.

W tym roku organizatorzy zapraszają także młodych odkrywców - uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie "Młody Popularyzator". Na czym polega? "Na nagraniu krótkiego filmu (maksymalnie 3-minutowy), który przedstawia jakieś zjawisko przyrodnicze, fizyczne, eksperyment - cokolwiek, co zaobserwuje młody człowiek. Warunkiem jest to, żeby wyjaśnił naukowo to zjawisko. Np. jeżeli zobaczy tęczę - niech nam opowie dlaczego ją widzi, jak to się dzieje."

Zgłoszenia można wysyłać do 11 września.

Arkadiusz Stępień-Miernikowski spotkał się także z Prorektorem ds. Nauki UWM w Olsztynie prof. Jerzym Jaroszewskim. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Więcej informacji znajdziecie na stronie 18. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki: dninauki.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: