Aktualności
24.06.2020

Zarezerwuj miejsce w akademiku na rok akademicki 2020/2021

Fundacja "ŻAK" Uniwersytetu Warmńsko-Mazurskiego w Olsztynie przyjmuje wnioski dotyczące rezerwacji miejsc w domach studenckich na rok akademicki 2020/2021. W czerwcu mogą starać się o nie osoby już studiujące na UWM. Od 1 lipca do 10 września trwać będzie nabór skierowany do kandydatów i nowych studentów.

Od 1 do 25 czerwca prowadzony jest pierwszy nabór. W tym terminie o miejsca w akademikach mogą starać osoby, które już studiowały na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. "Jeżeli dalej będą wolne miejsca oczywiście ten termin będzie wydłużony i będzie możliwość składania tych podań do 10 września. Na tę chwilę miejsca posiadamy, także zachęcamy do składania wniosków - oczywiście tylko i wyłącznie online" - tłumaczy prezes Fundacji "ŻAK" UWM w Olsztynie Tomasz Selwent. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji miejsca w akademiku jest także wpłacenie kaucji.

Dla studentów w kolejnym roku akademickim przygotowanych jest w sumie prawie 2600 miejsc w 11 domach studenckich (w Kortowie oraz przy ul. Żołnierskiej). "Są to głównie miejsca w pokojach jednoosobowych i dwuosobowych. Pokoje w większości posiadają łazienki. Jest też dostęp do internetu i wszystkie media w cenie akademicka. Na domów studenckich są do dyspozycji pralnie, kuchnie, sale cichej nauki, w niektórych akademikach także siłownie i sale telewizycje, sale gier."

Z Tomaszem Selwentem spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

System składania wniosków elektronicznych o miejsce w domach studenckich dostępny jest na stronie Fundacji "ŻAK" UWM  w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: