Aktualności
23.06.2020

Środki zebrane podczas Balu UWM ponownie trafiły do potrzebujących

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Ryszard Górecki przekazał przedstawicielom trzech placówek szkolno-wychowawczych z regionu czeki na kwotę 5000 złotych. To środki zebrane podczas 17. Uniwersyteckiego Balu Charytatywnego, który w lutym odbył się w Kortowie.

Symboliczne czeki na kwotę 5000 złotych każdy Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wręczył podczas czerwcowego posiedzenia Senatu uczelni. Tegoroczna pomoc trafiła do trzech placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie, Domu Dziecka w Pacółtowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach.

"Coroczny Uniwersytecki Bal ma charakter charytatywny. I zawsze dochód z niego przeznaczamy na rzecz potrzebujących dzieci, instytucji, które współpracują z nami (np. z Wydziałem Nauk Społecznych). Tak się stało również w tym roku" - mówi Wioletta Ustyjańczuk kierująca Biurem Mediów i Promocji UWM w Olsztynie, które organizuje wydarzenia.

Pierwszy Bal odbył się w 2000 roku. "Przez te 20 lat wsparliśmy wiele instytucji. Kupowaliśmy pompę infuzyjną dla Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Wpieraliśmy też Fundację Przyszłość Dla Dzieci, Fundację Ewy Błaszczyk Akogo?, Szkołę Specjalną nr 28, gdzie zakupiliśmy bardzo drogie wówczas instumentarium Orffa. Te dzieci naprawdę stały się dzięki nam artystami. Trzy albo i cztery razy wsparcie otrzymał Dom Dziecka w Gryźlinach. Ale też wspieraliśmy studentów, którzy potrzebowali pomocy czy wręcz ratunku. Kilkukrotnie wsparcie otrzymali także pracownicy, których dzieci były ciężko chore."

Z Wiolettą Ustyjańczuk rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Tegoroczny 17. Uniwersytecki Bal Charytatywny odbył się 15 lutego w Bibliotece UWM w Olsztynie. Jak zwykle wydarzenie było przygotowane przez pracowników uczelni.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: