Aktualności
23.06.2020

Ostatnie robocze posiedzenie Senatu UWM kadencji 2016-2020

23 czerwca w kortowskiej "Starej Kotłowni" po raz ostatni zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie obecnej kadencji (2016-2020). Czego dotyczyły obrady? O to zapytaliśmy prof. Mirosława Gornowicza, Prorektora ds. ekonomicznych i rozwoju uczelni.

Pierwszy raz od dłuższego czasu obrady Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowano w sposób tradycyjny. Pozwalają na to złagodzone w ostatnich tygodniach przepisy związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS COV-2.

Czego dotyczyła dyskusja? "Dominowała problematyka finansowa" - relacjonował na antenie Radia UWM FM Prorektor ds. ekonomicznych i rozwoju UWM w Olsztynie prof. Mirosław Gornowicz. "Przyjęliśmy plan rzeczowo-finansowy na 2020 rok. Dlaczego robimy to w ostatnich dniach czerwca? Głównie dlatego, że stosunkowo niedawno poznaliśmy wysokość subwencji, jaką otrzymujemy z budżetu Państwa poprzez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego."

Rozmawiano także o zaawansowaniu przygotowań do przyszłorocznej oceny parametrycznej. "To jest bardzo ważna sprawa dla nas, bo rzutuje nie tylko na prestiż Uniwersytetu i postrzeganie go na zewnątrz, ale też na pieniądze. Znacząca część subwencji, która jest głównym źródłem finansowania naszej działalności, zależy od oceny parametrycznej poszczególnych dyscyplin. My mamy 24 takie dyscypliny, które przedstawiamy do oceny parametrycznej, która ze względu na pandemię została przesunięta na 2021 rok. Staramy się monitorować przygotowania i jest dość optymistycznie."

Z prof. Mirosławem Gornowiczem spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Choć było to ostatnie robocze posiedzenie Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w kadencji 2016-2020, jego członkowie raz jeszcze spotkają się prawdopodobnie 17 lipca. "Będzie to uroczyste posiedzenie. Wręczone zostaną dwa tytułu doktora honoris causa bardzo zasłużonym profesorom: prof. Maciejowi Zablowi z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i prof. Jerzemu Wilkinowi (znanemu i wybitnemu polskiemu ekonomiście)" - zapowiedział prof. Gornowicz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: