Aktualności
22.06.2020

Poznaj siebie! Skorzystaj z pomocy Akademickiego Ośrodka Kariery UWM

"Poznaj siebie. Twój kapitał w drodze do sukcesu" - to hasło kolejnych warsztatów zorganizowanych przez Akademicki Ośrodek Kariery Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Choć zaczynają się wakacje, pracownicy tej ogólnouczelnianej jednostki przygotowują kolejne propozycje dla studentów. Jakie? Posłuchajcie! 

 

Warszataty "Poznaj siebie. Twój kapitał w drodze do sukcesu" odbyły się w formie zdalnej 19 czerwca.

"Uczestnicy tych warsztatów przede wszystkim mogli dowiedzieć się, że każdy z nich posiada pewien zasób i pewien kapitał. Mogli nauczyć się w jaki sposób ten kapitał wykorzystać na rynku pracy i doprowadzić do zatrudnienia czy też po prostu wykorzystać chociażby w kierunku dalszego rozwoju" - tłumaczy doradca kariery i coach Agnieszka Mazurek z Akademickiego Ośrodka Kariery UWM w Olsztynie.

Warsztaty zostały zorganizowane na prośbę członków Studenckiego Forum Business Centre Club w Olsztynie. "Skontaktowałam się z Akademickim Ośrodkiem Kariery UWM i wyraziłam zapotrzebowanie na szkolenie dla naszego regionu. Wszystko przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. Sporo osób wzięło w tym szkoleniu udział. Niektórzy tę wiedzę posiadali ją wcześniej i tylko ją utrwalili. Było to dla nich cenne doświadczenie doprecyzujące informacje na temat własnej osobowości, kompetencji - jak z tego korzystać" - mówił naszemu reporterowi jedna ze studentek Anna Makarewicz.

Choć na wielu wydziałach studenci zakończyli już rok akademicki 2019/2020 i rozpoczęli wakacje, Akademicki Ośrodek Wsparcia UWM w Olsztynie także w lipcu, sierpniu i we wrześniu oferuje im pomoc. "Często zgłaszają się do nas studenci, którzy poszukują wakacyjnego zajęcia. Takie osoby jak najbardziej zachęcamy do kontaktu z nami - telefonicznego lub mailowego. Omawiamy sobie np. dokumenty aplikacyjne, rozmawiamy jak tych praktyk, staży czy pracy poszukiwać intensywnie, ale i studecznie. Zachęcamy także studentów młodszych roczników w celu podnoszenia swoich kometencji" - zachęca Iwona Olechnowicz.

Akademicki Ośrodek Kariery UWM w Olsztynie odwiedził Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: