Aktualności
22.05.2020

W Kortowiadę bawimy się w domu!

Kortowska Straż Uniwersytecka przestrzega studentów, by w najbliższych dniach nie gromadzili się w miasteczku akademickim. Kortowiada w tradycyjnej formie nie odbędzie się. Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przygotowała kilka atrakcyjnych juwenaliowych atrakcji w sieci.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdecydowała o przeniesieniu 61. Kortowiady na 2021. Jednak przygotowała na najbliższe dni kilka juwenaliowych niespodzianek online. W piątek 22 maja o 19:55 na stronie imprezy będzie można obejrzeć zapis występu Dj-a Omena na jednym z ciągników prowadzących Paradę Wydziałów.

Będą też koncerty! W sobotę 23 maja również od 19:55 każdy ze swojego mieszkania będzie mógł na ekranie telefonu czy komputera wysłuchać specjalnie na tę okazję przygotowanych i nagranych występów grupy Enej oraz duetu Karaś/Rogucki. Trzydniowe internetowe wydanie Kortowiady zamknie natomiast niedzielne spotkanie z Robertem Małkowiczem. Symbolem ostatniego dnia olsztyńskich juwenaliów jest śniadanie na plaży kortowskiej, więc i podczas Kortowiady Online nie może zabraknąć kulinarnych uniesień.  Znany i ceniony dziennikarz kulinarny odwiedził miasteczko studenckie. W specjalnym filmie będzie opowiadał o historii Kortowa, jego tajemniczych zakątkach i oczywiście przyrządzi coś smakowitego!

Szczegóły zdradził nam Maksymilian Kurowski z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM. Posłuchajcie!

Ponieważ żadne z wspomianych wydarzeń nie będzie odbywać się w czasie rzeczywistym w Kortowie - organizatorzy juwenaliów oraz Straż Uniwersytecka apelują do studentów, by nie gromadzili się w najbliższy weekend w miasteczku akademickim. "Docierają do nas sygnały, że są tworzone jakieś grupy społecznościowe, w których planuje się gromadzenie na terenie Uniwersytetu, żeby uczcić Kortowiadę. Mamy obostrzenia, które dotyczą też terenu uczelni. Przez te trzy dni pojawią się wzmożone patrole Straży Uniwersyteckiej i Policji, żeby po prostu nie doszło do tych zgromadzeń. Zwracamy się do wszystkich, żeby w tym roku świętować online. Prosimy o to, żeby nie doszło do sytuacji, w której będziemy musieli reagować" - apelował na naszej antenie szef Straży Uniwersyteckiej Kamil Witowicz.

Z Kamilem Witowiczem rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Szczegółowe informacje dotyczące Kortowiady Online znajdziecie na stronie: online.kortowiada.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: