Aktualności
20.05.2020

Milion złotych na badania nad COVID-19 dla naukowców z UWM

Prof. Marcin Mycko - kierujący  Kliniką Neurologii Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - otrzymał wart ponad milion złotych grant z Narodowego Centrum Nauki na badania nad COVID-19. Na czym dokładnie polegać będzie praca jego zespołu? Posłuchajcie!

 

Narodowe Centrum Nauki już w marcu ogłosiło konkurs grantowy na badania nad COVID-19, które przyczynią się do zrozumienia mechanizmu działania koronawirusa SARS-CoV-2. Wśród wskazanych działań znalazły się także: udoskonalenie testów diagnostycznych, poszukiwanie nowych leków i łagodzenie społecznych skutków pandemii.

Badacze z całej Polski złożyli w sumie 262 wnioski. Finansowanie (warte w sumie ponad 12 milionów złotych) przyznano 19 projektom. Ten opracowany przez prof. Marcina Mycko z Kliniki Neurologii Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymał drugi co do wielkości grant - 1.080.000 złotych.

Co będą badać naukowcy z UWM? Posłuchajcie! Z prof. Marcinem Mycko rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

W skład zespołu prowadzącego badania oprócz prof. Marcina Mycko wchodzą: prof. Krzysztof Selmaj, mgr Magdalena Tinsley, mgr Agnieszka Lewandowska i dr Anna Żurawska. Prof. Mycko zachęca także do kontaktu wszystkich zainteresowanych tym i innymi projektami naukowymi.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: