Aktualności
19.05.2020

Nie ma Kortowiady - są zajęcia (zdalne)

"W związku z odwołaniem planowanych Juwenaliów Olsztyńskich – Kortowiada 2020 JM Rektor prof. Ryszard Górecki wyraził zgodę na zniesienie ustalonych dni rektorskich (21- 22 maja 2020 roku) oraz godzin rektorskich (od 15:00 w dniu 20 maja 2020 roku)" - informuje Biuro Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

"Dni rektorskie były zaplanowane w związku z Kortowiadą, czyli świętem studentów. Niestety z uwagi na sytuację która nas wszystkich dotknęła, tegoroczne juwenalia nie odbędą się. Dlatego Pan Rektor wycofał także swoją decyzję dotyczącą ustanowienia dni rektorskich. Zatem w tych dniach zajęcia realizowane w sposób zdalny będą odbywać się normalnie" - tłumaczy Paweł Łojewski z Biura ds. studenckich UWM w Olsztynie. I dodaje: "Zachęcam do tego, żeby uczestniczyć w tych zajęciach i nie planować w tych dniach wyjazdów, jeżeli takowe Państwo planowali."

Z Pawłem Łojewskim rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Choć 61. Kortowiada została przełożona na 2021 rok, Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przygotowała kilka juwenaliowych niespodzianek... w sieci. Co dokładnie wydarzy się od 22 do 24 maja? Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: