Aktualności
13.05.2020

Maturalni - system rekomendacji kierunków studiów na UWM

Jeśli nie zdecydowaliście jeszcze, jaki kierunek studiów chcecie wybrać a myślicie o kontynuowaniu nauki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie - koniecznie zajrzyjcie na tę stronę! Maturalni to nowatorski system rekomendacji, który pozwoli Wam rozwijać swoje pasje, talenty i zainteresowania.

"System Maturalni działa od tego roku akademickiego. Został stworzony dla mataturzystów i działa w ten sposób, iż rekomenduje naszym przyszłym studentom kierunek studiów, jaki mogliby wybrać na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie" - tłumaczy kierownik Biura Informatycznej Obsługi Studiów UWM w Olsztynie Monika Górecka.

W jaki sposób działa algorytm dopasowujący odpowiedzi do konkretnego kierunku studiów dostępnego w ofercie kształcenia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie? "Kandydat wprowadza do systemu przedmioty i wyniki, jakich się aktualnie spodziewa na swojej maturze. I na podstawie danych historycznych, które mamy w naszych systemach, algorytm przelicza prawdopodobieństwo nie tyle dostania się na dany kierunek studiów, co wręcz jego ukończenia. W ten sposób możemy naszemu przyszłemu studentowi podpowiedzieć osiem kierunków studiów."

Pomysł na stworzenie systemu Maturalni narodził się już w 2017 roku. "UWM jako jedna z dziesięciu polskich uczelni przystąpił do programu, który analizował dane edukacyjne uczniów szkół średnich. Wtedy też się okazało, że wpływ na sukces przyszłego absolwenta uniwersytetu mają wyniki z jego matury oraz ukończona szkoła średnia."

Z Moniką Górecką rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Przekonajcie się sami! Zajrzyjcie już teraz na stronę: maturalni.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: