Aktualności
13.05.2020

AKT Olsztyn zaprasza na turystyczne spotkania w sieci

Podróżnicze Środy z AKT to propozycja Akademickiego Klubu Turystycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na czas pandemii. W każdą środę po 20 w mediach społecznościowych o swoich wyprawach opowiadają studenci i inne osoby związane z grupą. Szczegóły zdradziła nam Hanna Holubek.

"Podróżnicze Środy z AKT to live'y przeprowadzane przez członków naszego klubu. Co tydzień spotykamy się na fabebooku o 20:15. Możemy posłuchać opowieści o podróżach w różne zakątki świata. Do tej pory były to wyprawy do Bawarii i Szkocji" - tłumaczy prezes AKT Olsztyn Hanna Holubek.

13 maja można było natomiast usłyszeć prelekcję dotyczącą pięciu niezwykłych miejsc w Polsce. A o jakich podróżach usłyszymy w dwie kolejne środy? "W najbliższym czasie będziemy również w Japonii i w Londynie. Informacje o wirutalnych spotkaniach znajdziecie na naszym fanpage na facebooku."

Z Hanną Holubek rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Akademicki Klub Turystyczny - podobnie jak inne grupy działające w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - już w marcu musiał zawiesić swoje spotkania. "Musieliśmy całkowicie zawiesić swoją działalność fizyczną. Zrezygnowaliśmy ze środowych spotkań w klubie i musieliśmy odwołać lub przenieść wszystkie nasze wydarzenia. Zostaje nam działalność w internecie."

Odwołany został także zaplanowany pierwotnie na kwiecień X Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży Kormorany. Jeśli warunki na to pozwolą - odbędzie sie w nowym, jesiennym terminie. "Wstępnie rozmawiamy o przeniesieniu go na październik. Natomiast data nie jest jeszcze do końca pewna. Festiwal na pewno się jednak odbędzie!" - zapewnia prezes AKT Olsztyn.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: