Aktualności
13.05.2020

25 maja pierwsi studenci wrócą na uczelnie

Studenci wrócą na swoje uczelnie już 25 maja - poinformował na konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki. W pierwszej kolejności wznowione zostaną zajęcia dla żaków ostatnich lat studiów oraz te, które nie mogą być realizowane zdalnie. Możliwe będzie również kształcenie doktorantów i prowadzenie zajęć w laboratoriach i centrach symulacji medycznej.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki informował o szczegółach trzeciego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Stopniowo do szkół i na uczelnie wracać będą także uczniowie oraz studenci. Więcej osób będzie mogło również trenować na obiektach sportowych.

"Umożliwiamy prowadzenie zajęć praktycznych w szkołach policealnych. Pojawi się też szersza możliwość korzystania z otwartych miejsc uprawiania sportu - stadionów, boisk, orlików. Będzie można również korzystać z sal i hal sportowych, gimnastycznych, ale też z pewnymi ograniczeniami" - mówił Morawiecki. "Chcemy także umożliwić organizowanie prób, ćwiczeń, indywidualnych zajęć na uczelniach artystycznych. To wyjście na przeciw studentom, którzy przygotowują się do egzaminów i występów."

Szczegółowe regulacje oraz dodatkowe wytyczne dotyczące nowych zasad uczestniczenia przez studentów w zajęciach na uczelniach określi rozporządzenie, które wkrótce zostanie przekazane do konsultacji.

Szczegóły dotyczące 3 etapu znoszenia przez polski rząd ograniczeń znaleźć można na stronie: gov.pl/koronawirus/3etap

Przyjaciele - stań się jednym z nich: