Aktualności
07.05.2020

Studenci pytali o konstytucję, wybory i swoje prawa w czasie pandemii

Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego "Votum" działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wspólnie z Telewizją Kortowo zorganizowało Q&A z ekspertką w dziedzinie prawa konstytucyjnego dr hab. Joanną Juchniewicz. Studenci pytali m.in. o wybory korespondencyjne oraz swoje prawa w czasie pandemii.

 

"Zauważyliśmy, że pojawia się wiele mitów i niedomówień w mediach społecznościowych. I po prostu chcieliśmy wyjść na przeciw osobom, które mają pytania. W gronie członków koła podjęliśmy decyzję, że chcemy zorganizować Q&A w studio Telewizji Kortowo" - tłumaczy Leszek Bruliński z Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego "Votum".

Na pytania studentów odpowiadała dr hab. Joanna Juchniewicz, która jest opiekunką koła i ekspertką w dziedzinie prawa konstytucyjnego. A dotyczyły one m.in. zbliżających się wyborów prezydenckich i zgodności z Konstytucją proponowych w ostatnich tygodniach form ich przeprowadzenia.

Zapis spotkania możecie znaleźć tu. Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania rozmowy!

O działalności Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego "Votum" opowiedziała nam także Anna Majer. A rozmawiał z nią Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Przedstawiciele koła zapowiadają kolejne takie inicjatywy w najbliższych tygodniach. Śledźcie ich działania na fb stronie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: