Aktualności
05.05.2020

Gry towarzyskie umacniają nasze relacje z najbliższymi

Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant" podobnie jak inne studenckie grupy działające w Akademickim Centrum Kultury UWM w Olsztynie musiał w ostatnich tygodniach ograniczyć swoją aktywność. Jednak jego opiekun Konrad Nowak przekonywał na antenie Radia UWM FM, że w tym czasie gry towarzyskie stały się jeszcze bardziej popularne.

"Nasza aktywność jest bardzo ograniczona. Nie spotykamy się. Kontaktujemy się tylko telefonicznie. Aczkolwiek mamy zamiar niebawem się uaktywnić" - przyznaje Konrad Nowak. Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant" odwołał planowaną na przełomie maja i czerwca XIX edycję kortowskiego mini-konwentu gier towarzyskich Gamegrinder. Ich miłośnicy spotkają się w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prawdopodobnie dopiero zimą.

Co nie oznacza, że obecnie odstawili swoje hobby na bok. Domowa izolacja sprzyja przecież takiemu spędzaniu czasu wspólnie z najbliższymi. "Gry planszowe są dobre na każdą sytuację. Tym bardziej na taką. Mają wiele zalet. To dobry sposób na spędzanie wolnego czasu, ale także na zawiązywanie silniejszych relacji w rodzinie czy utrzymanie relacji z przyjaciółmi chociażby z wykorzystaniem internetu do różnego rodzaju rozgrywek."

Z Konradem Nowakiem rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: