Aktualności
22.04.2020

49. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych odbędzie się we wrześniu

Zaplanowane na kwiecień 49. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie zostało przełożone. Nowy termin wydarzenia to 24-25 września. A o jego organizacji oraz działalności online prowadzonej obecnie przez Naukowe Koło Biochemii i Biotechnologii Zwierząt opowiedziała nam prof. Marzena Mogielnicka-Brzozowska.

Organizatorami 49. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych są Naukowe Koło Biochemii i Biotechnologii Zwierząt z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt oraz Koło Naukowe Technik Obrazowania w Diagnostyce Chorób Małych Zwierząt z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studenci z kilkudziesięciu polskich i zagranicznych uczelni mieli spotkać się w Kortowie w dniach 23-24 kwietnia.

"W porozumieniu z Panem Prorektorem przenieśliśmy ten termin. Związane jest to oczywiście z zakazem zgromadzeń. Ustaliliśmy, że MSKN odbędzie się 24 i 25 września - licząc na to, że być może uda nam się już wtedy spotkać na żywo" - tłumaczy prof. Marzena Mogielnicka-Brzozowska, opiekunka naukowa Koła Biochemii i Biotechnologii Zwierząt. "Jako wersję awaryjną przewidujemy to seminarium w formie elektronicznej. Musimy dostosować się do zaistniałych warunków. Mam nadzieję, że do tego czasu wszyscy będą już tak obyci z pracą zdalną, że nie będzie to żaden problem. Jesteśmy pionierami w tym momencie. Mam nadzieję, że uda sie to zrealizować."

Do udziału w 49. MSKN zgłosiło się ponad 300 osób. A czy obecnie koła naukowe z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie również starają się działać zdalnie? "Osoby, które wcześniej robiły badania, mogą w tym momencie w domu szukać literatury i myśleć nad omówieniem wyników. Natomiast jeżeli chodzi o spotkania koła - ja je odbywam. Z moimi studentami widzimy się wirtualnie, ponieważ mamy bardzo dużo ważnych spraw, które musimy omawiać na bieżąco. Więc to życie koła absolutnie nie umarło. Nadal funkcjonuje!" - zapewnia prof. Mogielnicka-Brzozowska.

Z prof. Marzeną Mogielnicką-Brzozowską rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Więcej informacji o 49. Międzynarodowym Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie znajdziecie na stronie: uwm.edu.pl/mskn

Przyjaciele - stań się jednym z nich: