Aktualności
20.03.2020

Wybory Rektora UWM przełożone na późniejszy termin

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym oraz zakazem zgromadzeń powyżej 50 osób Uczelniana Komisja Wyborcza zawiesiła bieg procedur dotyczących wyboru Rektora i członków Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kadencję 2020-2024. Szczegóły zdradziła nam prof. Iwona Konopka.

 

Pierwotnie wybory nowego Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie miały odbyć się 7 kwietnia. Jednak by tak się stało, należało wypełnić kilka warunków. Zgłoszonych wcześniej kandydatów - prof. Jarosława Dobkowskiego oraz prof. Jerzego Przyborowskiego - 20 marca zaopiniować miał Senat uczelni. Ten jednak z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa nie mógł się zebrać.

"Uczelniana Komisja Wyborcza podjęła uchwałę o zawieszeniu biegu terminarza wyborczego. Dotyczy to wyboru Rektora UWM oraz członków Senatu na kadencję 2020-2024. Sytuacja jest na tyle poważna, że na razie nie przewidujemy, kiedy będą mogły się toczyć kolejne procedury wyborcze. Stosowną decyzję podejmiemy w późniejszym terminie po informacjach ze strony rządu i władz naszego uniwersytetu" - tłumaczy przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej prof. Iwona Konopka.

Z prof. Iwona Konopką rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Kolejne komunikaty będą pojawiać się na stronie uczelni.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: