Aktualności
12.03.2020

Radiowe i telewizyjne wykłady otwarte na UWM

Od 16 do 27 marca wspólnie z Telewizją Kortowo zapraszamy na cykl wykładów otwartych emitowanych na antenie Radia UWM FM oraz na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Naukowców zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt!

Wykłady skierowane są przede wszystkim do studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy do 29 marca przebywać będą poza uczelnią. Jednak zgodnie z zaleniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego powinni pozostać w kontakcie ze swoimi wykładowcami i pamiętać, że to nie wakacje czy dodatkowe ferie a czas, w którym trzeba zachować szczególne środki ostrożności, ale też nie zapominać o nauce.

Codziennie od poniedziałku do piątku po 17 w studiu Radia UWM FM przedstawiciele poszczególnych wydziałów UWM prezentują krótkie prelekcje. Słuchać można ich na żywo na 95,9 fm oraz naszej stronie internetowej. Telewizja Kortowo prowadzi także transmisję na stronie uczelni oraz profilu fb.

Do udziału we wspólnym przedsięwzięciu uniwersyteckim zaprasza redaktor naczelny Radia UWM FM Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Wykładowców zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt mailowy pod adresem: pisz@uwmfm.pl. W treści należy przedstawić proponowany temat wykładu oraz dane kontaktowe.

A tak przedstawia się plan radiowo-telewizyjnych spotkań:

16.03 - "Fizyka podstawą rozumienia świata", dr hab. Leszek Błaszkiewicz (Wydział Matematyki i Informatyki)
17.03 - "Tajemnice percepcji wzrokowej", dr Piotr Markiewicz (Wydział Humanistyczny, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie)
18.03 - "Skąd się wzięły wirusy?", dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM (Wydział Biologii i Biotechnologii)
19.03 - "Samorządowe akty prawa miejscowego w Polsce - zasady i tryb ich wydawania", dr hab. Stanisław Bułajewski oraz "Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych", dr Marcin Adamczyk (Wydział Prawa i Administracji)
20.03 - "Światło okiem fizyka", dr hab. Sławomir Kulesza (Wydział Matematyki i Informatyki)

23.03 - "Pandemia koronawirusa a gospodarka swiata, Polski i regionu", dr Tomasz Wierzejski (Wydział Nauk Ekonomicznych)
24.03 - "Zaburzenia percepcji wzrokowej", dr Piotr Markiewicz (Wydział Humanistyczny, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie)
25.03 - "Matematyka jako zaplecze medycyny" - dr inż. Mariusz Bodzioch (Wydział Matematyki i Informatyki)
26.03 - "Falozofia, czyli fizyka fal", dr hab. Sławomir Kulesza (Wydział Matematyki i Informatyki)
27.03 - "Co mają wspólnego: smog zimowy, smog letni i przeciwutleniacze?", dr hab. Danuta Zielińska, prof. UWM oraz dr inż. Kazimierz Warmiński (Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Katedra Chemii)

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: