Aktualności
12.03.2020

E-learning - sposób dobry nie tylko na trudne czasy

Już od wielu lat przestrzeń wirtualna wykorzystywana jest przez naukowców do kontaktu ze studentami.  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zachęca do korzystania z e-learningu w czasie zawieszenia zajęć na wszystkich polskich uczelniach. O jego zaletach opowiedział nam prof. Stanisław Czachorowski z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie.

Prof. Stanisław Czachorowski podkreśla, że z takiej formy kontaktu ze studentami korzysta na co dzień. "Webinarium, wideokonferencje - tak pracują naukowcy w zespołach międzynarodowych. Nie zawsze można się spotkać, więc można łączyć się. To są normalne kanały komunikacji. Dobrze, żebyśmy wdrażali w nie studentów na naszej uczelni. Narzędzia będą się zmieniały. Ja wykorzystuję facebooka, bo jest wygodny" - mówi naukowiec. "Uniwersytet od tego jest, żeby eksperymentować! Nie bójmy się jako pracownicy próbować. Nawet jak nam nie wyjdzie, jest to kwestia odkrywania tej rzeczywistości."

Wydział Biologii i Biotechnologi UWM w Olsztynie w okresie od 16 do 29 marca planuje organizację takiej formy kontaktu z uczniami. "Chcemy uruchomić krótkie webinaria dla szkół. Może w ten sposób wspomożemy nauczycieli, bo dostarczymy im gotowych narzędzi albo pomysłów. To też dobry moment, by bez pośpiechu uczyć się tego co nas interesuje. A my będziemy doskonalili formy e-learningowe z wykorzystaniem internetu, portali społecznościowych, czyli rzeczy darmowych i nieoczywistych."

Z prof. Stanisławem Czachorowskim spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Prof. Czachorowski cały czas pozostaje też w kontakcie ze swoimi studentami. I zachęca do tego innych wykładowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: