Aktualności
03.03.2020

Pracownicy UWM ponownie siatkarskimi Mistrzami Polski

W dniach 28 lutego - 1 marca w Łodzi odbyły się VII Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej. Drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie broniła złotego medalu wywalczonego przed rokiem w Poznaniu. I... ponownie okazała się bezkonkurencyjna!

 

W tegorocznych Mistrzostwach, których gospodarzem był Uniwersytet Łódzki, udział wzięło 11 drużyn: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Politechnika Gdańska, Politechnika Koszalińska, Politechnika Łódzkia, Politechnika Poznańska, Politechnika Rzeszowska i gospodarze z Uniwersytetu Łódzkiego.

Podzielono je na dwie grupy. W każdej z nich dwa zespoły awansowały do półfinałów. Drużyna z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wygrała wszystkie swoje spotkania, tracąc tylko jednego seta. "Było bardzo ciężko, ale udało się wygrać" - skomentował start kapitan dr Paweł Drozda z Wydziału Matematyki i Informatyki UWM.

Pracownicy UWM obronili tytuł mistrzostrzowski, choć nie mieli okazji trenować wspólnie przez zawodami. "W tym roku nie było okazji, by spotkać się na treningach. Część z nas gra jednak regularnie w amatorskiej lidze OSiR-owskiej. Część dojeżdża z doskoku na mistrzostwa. Jedynie Grzegorz Krzan jest trenerem drugiej drużyny AZS-u, więc jest bliżej tej wielkiej siatkówki. To jest pasja, bo większość z nas gra w siatkówkę od dziecka. Część - reprezentowała kiedyś barwy AZS-u Olsztyn na niższych szczeblach. Mi zdarzyło się grać na studiach w Toruniu w zespole uniwersyteckim. Grałem w klubie również w czasie doktoratu we Włoszech."

Z drem Pawłem Drozdą spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie reprezentowali: dr Paweł Drozda, mgr Jacek Szypulski (Wydział Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie), dr hab. inż. Mirosław Bełej, dr inż. Grzegorz Krzan, dr inż. Piotr Bilko, dr inż. Szymon Sawczyński (Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie), dr Maciej Duda, mgr Michał Gornowicz, mgr Jakub Goerick (Wydział Prawa i Administracji UWM w Olsztynie), Tomasz Pszczółkowski (Biuro Informatycznej Obsługi Studiów).

Faza grupowa:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Politechnika Gdańska 2:0
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Politechnika Łódzka 2:1
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Politechnika Rzeszowska 2:0
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu 2:0
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Politechnika Koszalińska 2:0

Półfinał:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Uniwersytet A. Mickiewicza w Poznaniu 2:0

Finał:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Uniwersytet Lodzki 2:0

Kolejne Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej odbędą się najprawdopodobniej w Gdańsku. Czy drużynie UWM uda się sięgnąć kolejny raz po złoto? Trzymamy kciuki!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: