Aktualności
13.02.2020

Ostatnie przygotowania przed XVII Balem Uniwersyteckim

Ponad 200 osób będzie bawić się w sobotę 15 lutego podczas XVII Balu Uniwersyteckiego. Sprawdziliśmy, jak wyglądają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia. Impreza ma charytatywny charakter i kolejny raz odbędzie się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Bal Uniwersytecki przygotowywany jest przez pracowników i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. I głównie osoby związane z uczelnią będą się na nim bawić.

"W tym roku bawimy się w duchu XIX-wiecznej Polski szlacheckiej. Takie są też dekoracje: pary w długich sukniach, strojach biedermeierowskich. W planie są również występy artystyczne Akademickiego Centrum Kultury. Prezentowane będą bardzo znane i popularne pieśni staropolskie i biesiadne. Mamy przygotowane śpiewniczki z tymi pieśniami - żeby włączyć do zabawy uczestników balu - ale też wizytówki, które stoją na stołach i przypominają motywy z dekoracji. Także udało nam się stworzyć taki komplet stylistyczny. Mam nadzieję, że zabawa będzie świetna!" - zdradza kierowniczka Biura Mediów i Promocji UWM w Olsztynie Wioletta Ustyjańczuk.

Wydarzeniu od lat towarzyszy zbiórka pieniędzy na cel charytatywny. "Zazwyczaj wspomagamy chore dzieci, fundacje lub instytucje współpracujące z Uniwersytetem. Ufundowaliśmy też pompę infuzyjną Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie. Wspieraliśmy ośrodek w Żardenikach, Szkołę Specjalną 28, kilkukrotnie Dom dla Dzieci w Gryźlinach, Fundację Akogo, Fundację Dzieci Mam Marzenie. Ale wspieramy też naszych pracowników lub studentów."

Z Wiolettą Ustyjańczuk spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: