Aktualności
30.12.2019

Noc Biologów 2020

Już 10 stycznia kolejny raz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza młodszych i starszych miłośników nauki do udziału w Nocy Biologów. Hasło tej edycji imprezy to "Globalne zmiany środowiska". Co dokładnie przygotowali studenci i wykładowcy z Wydziału Biologii i Biotechnologii? Posłuchajcie!

"To spotkanie z naukowcami i studentami otwarte dla wszystkich - od najmłodszych do najstarszych. Ludzie są ciekawi świata przez całe życie. I zawsze można się dowiedzieć więcej o ptakach, pasożytach, pijawkach czy genach. W dowolnym momencie można przyjść do nas rodzinnie. Wiedza jest dla wszystkich a w biologii dzieje się naprawdę dużo. Jest wiele odkryć zmieniających nasz sposób patrzenia na świat. Dlatego warto przyjść!" - zachęca koordynator Nocy Biologów na UWM prof. Stanisław Czachorowski.

Na gości czekać będzie ponad 100 różnych atrakcji. To wykłady, pokazy, warsztaty, zajęcia laboratoryjne, wystawy, gry edukacyjne, spotkania, wycieczki i konkursy. Hasło tej edycji imprezy to "Globalne zmiany środowiska". Na co chcą zwrócić naszą uwagę naukowcy? "To wyraźna aluzja do globalnych zmian klimatu. W programie znalazło się kilka wykładów i warszatatów temu problemowi dedykowanych."

Choć to Noc Biologów wydarzenia tradycyjnie zaplanowano już od godziny 8:00 do 22:00.

Z prof. Stanisławem Czachorowskim spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Noc Biologów to wydarzenie ogólnopolskie, w którym udział biorą wydziały przyrodnicze i ogrody botaniczne z całego kraju. W tym roku uczestniczy w nim 29 ośrodków naukowych. Szczegółowy program znajdziecie na stronie: nocbiologow.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: