Aktualności
27.11.2019

Ul. Dobrej Nadzieji - wystawa na Wydziale Nauk Społecznych UWM

Teatr Studencki Cezar przygotował wystawę teatralno-fotograficzną "ul. Dobrej Nadzieji". Można ją obejrzeć w Galerii Foyer na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wernisaż odbył się 26 listopada.

 

"Nasz świat nigdy w swojej historii nie zmieniał się tak szybko jak teraz. Rozwój technologii, wiele aplikacji, mniej rozmów twarzą w twarz, a także chęć posiadania wszystkich dostępnych dóbr materialnych to tylko niektóre aspekty dzisiejszych czasów. Wszystko to stanowi wielkie wyzwanie dla człowieka, który może czuć się zagubiony w otaczającej go rzeczywistości. Ta wywołana zmianami utrata gruntu pod nogami może prowadzić do sięgania po używki, depresji czy innych chorób cywilizacyjnych. Czy jest jakaś alternatywna droga? Jak ją znaleźć?" - na te pytania odpowiedzi szukają artyści Teatru Studenckiego Cezar.

Wystawa powstała dzięki współpracy studentów z Miejskim Zespołem Profilaktyki i Terapii Uzależnień w ramach projektu "Nowy zwyczaj - ograniczaj", który ma na celu ograniczenie spożywania alkoholu. "My zauważyliśmy też inne problemy społeczne, takie jak: nadużywnie telefonu. Nie potrafimy rozmawiać twarzą w twarz, tylko siedzimy za maskami" - tłumaczy Julia Podgórniak. "Może być lepiej. Nie jest z nami jeszcze aż tak źle. Tylko trzeba tą ulicą Dobrej Nadzieji iść" - dodaje.

Na wystawie można obejrzeć zdjęcia autorstwa studentów z Teatru Studenckiego Cezar. "Niektóre były wykonane wcześniej podczas spektakli i różnych festiwali. Połączyliśmy to w zbiór róznych inspiracji."

Relację przygotował Damian Kazberuk.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: