Aktualności
07.11.2019

Yacht Klub UWM zaprasza miłośników przygód

Yacht Klub Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie to grupa zrzeszająca studentów i żeglarzy związanych ze środowiskiem akademickim. Organizuje rejsy śródlądowe i morskie, spotkania o tematyce żeglarskiej i szkolenia. O tych działaniach opowiedział nam nowy komandor - Alan Szewczak.

Wybory nowego Zarządu Yacht Klubu UWM odbyły się pod koniec października podczas Walnego Zebrania. Nowym komandorem został Alan Szewczak. Od listopada natomiast żeglarze zapraszają na cotygodniowe spotkania. Dlaczego warto do nich dołączyć?

"To jest działalność elitarna. Także jest się czymś poszczycić. Dlatego chciałbym zaprosić nowych członków. Mamy zamiar organizować kursy żeglarskie, instruktorskie. Można zdobyć fajne uprawnienia, które pozwalają nam na bardzo wiele. Wiele osób związało z tym już swoją przyszłość" - zachęca Alan Szewczak. "Posiadamy swój sprzęt. Mamy na stanie jachty, które na wiosnę znów zostaną zrzucone na wodę. Dołączyć do nas może każdy sympatyk żeglarstwa, aczkolwiek skupiamy się głównie  na studentach."

Z Alanem Szewczakiem spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Spotkania Yacht Klubu UWM odbywają się w czwartki o 20:00 w budynku Domu Studenckiego nr 1 w Kortowie (wejście od strony rzeki Kortówki).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: