Aktualności
05.11.2019

W Bibliotece UWM trwa zbiórka dla zwierzaków ze schroniska

Pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jak co roku tuż przed zimą zbierają dary dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. Jeszcze przez kilka dni w Kolekcji Dydaktycznej (na parterze budynku przy ul. Oczapowskiego 12b) zostawiać można m.in. karmę, koce, ręczniki i zabawki.

Akcja rozpoczęła się tradycyjnie w październiku. "To miesiąc pomocy zwierzętom. Do Biblioteki przychodzi bardzo dużo ludzi. Można zawiadomić wszystkich pracowników uczelni. I korzystamy z tego. Tych darów mogłoby być trochę więcej. Okazuje się, że ludzie muszą się po prostu przyzwyczaić. I zdarza się, że ktoś nawet wcześniej pyta się, czy może już przynieść" - mówiła nam koordynująca zbiórkę Małgorzata Cwinarowicz z Biblioteki UWM. "Jeżdżę do Schroniska w Tomarynach i jeżeli ktoś jeszcze nie zdążył, to te rzeczy na pewno trafią tam, gdzie powinny. Zawsze można je przynieść" - dodaje.

A czym najczęściej dzielą się studenci i pracownicy UWM? "Przynoszą ocieplacze, czy to, czym można wyłożyć psią budę. Ale są też tacy, którzy przynoszą lepszą karmę ze specjalistycznych sklepów, którą można dać seniorom czy maluchom."

Bibliotekę UWM w Olsztynie odwiedził Arkadiusz Stępień Miernikowski. Was też to tego zachęcamy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: