Aktualności
02.11.2019

Transcom zaprasza germanistów z UWM

Przedstawiciele olsztyńskiego oddziału firmy Transcom kolejny raz spotkali się ze studentami filologii germańskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Żacy poznali ofertę praktyk o profilu translatorskim oraz zapoznali się ze specyfiką obsługiwanego tam projektu niemieckojęzycznego.

Transcom współpracuje z Wydziałem Humanistycznym UWM w Olsztynie od ponad dwóch lat. 10 października w Katedrze Filologii Germańskiej przedstawiciele jej olsztyńskiego oddziału Dawid Wierzbicki oraz Mark Funk przeprowadzili dla studentów warsztaty. Żacy mogli poznać specyfikę obszaru outsourcingowego na przykładzie głównych projektów realizowanych przez firmę.

Następnie 31 października dziewięć osób pojawiło się w olsztyńskiej siedzibie Transcomu. "Pracujemy w środowisku, które jest związane z językiem niemieckim i z kulturą niemiecką. Zdajemy sobie sprawę, że studenci będą odbywali obowiązkowe praktyki. Dlatego przygotowaliśmy program w kierunku praktyk translatorskich z możliwością odbycia takiej praktyki w zakresie tłumaczeń pisemnych, konsekutywnych i symultanicznych" - tłumczy Dawid Wierzbicki. "Przygotowanie podczas studiów jest niezwykle ważną bazą. Natomiast chcemy podczas tej praktyki dać możliwość poczucia się jak członek zespołu, element zespołu, który pracuje w środowisku międzykulturowym. Chcemy wykorzystać tę wiedzę zdobytą na uniwersytecie w praktyce."

Na czym dokładnie polegają praktyki i współpraca z Wydziałem Humanistycznym UWM? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z przedstawicielami firmy Transcom.

Jak propozycję współpracy i praktyk oceniają studenci UWM? Posłuchajcie!

Relację przygotował Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: