Aktualności
28.10.2019

Wybory w samorządzie studenckim UWM

Za nami wybory uzupełniające do prezydium Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 25 października studenci wybrali także swoich przedstawicieli do Senatu uczelni oraz kilku komisji. Naszym gościem była przewodnicząca RUSS UWM Barbara Kloc. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

W składzie prezydium Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie pojawiły się dwie nowe osoby. "Stanowisko członka prezydium objęła Aleksandra Siwiecka z Wydziału Biologii i Biotechnologii. Drugim wiceprzewodniczącym został Maciej Sikorski z Wydziału Nauk o Środowisku" - zdradza przewodnicząca RUSS UWM Barbara Kloc, która na tę funkcję została wybrana jeszcze przed wakacjami. Wówczas rezygnację złożył Krystian Filipek.

Wybrano także przedstawicieli samorządu do kilku komisji. "Komisji jest bardzo dużo. Wszystkie składy osobowe będą widniały na stronie samorządu studenckiego. Tam też zobaczycie władze rad wydziałowych, prezydium. Wszystko jest już uaktualniane."

Zajrzyjcie na stronę: russ.uwm.edu.pl

Z Barbarą Kloc spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Skład prezydium Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie:

Przewodnicząca: Barbara Kloc (Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa)

I wiceprzewodniczący: Piotr Wałejko (Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa)
II wiceprzewodniczący: Maciej Sikorski (Wydział Nauk o Środowisku)
Członkowie prezydium: Aleksandra Siwiecka (Wydział Biologii i Biotechnologii) oraz Kacper Reczkowski (Wydział Prawa i Administracji)
Rzecznik prasowy: Maksymilian Kurowski (Wydział Nauk Ekonomicznych)
Sekretarz: Zuzanna Przewodowska (Wydział Matematyki i Informatyki).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: