Aktualności
22.10.2019

Samorząd studencki UWM zaprasza do współpracy!

Cotygodniowe zajęcia Kortowo na Sportowo, imprezy pod hasłem Coolturalny Student, plebiscyt Belfer i oczywiście Kortowiada - to najważniejsze wydarzenia, które organizuje Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Chcesz je współtworzyć? Jest okazja!

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie prowadzi właśnie nabór. To pierwsza tego typu akcja, która ma zachęcić studentów do współpracy i tworzenia najważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych w Kortowie. "Tak naprawdę każdy student należy do samorządu. Jednak uważamy, że nabór to dobry ruch. I mamy nadzieję, że zakończy się powodzeniem" - mówił w studiu Radia UWM FM Piotr Wałejko. "Wiele osób boi się angażować w działania na uczelni. Wiele talentów jest skrywanych. Mamy nadzieję, że rozwiną się właśnie w naszym samorządzie" - dodaje Maksymilian Kurowski.

A pola do wspólnych działań jest bardzo dużo. Jakie plany na ten rok akademicki ma samorząd studencki UWM? "Pracujemy cały czas. Nasze działania nie zmieniają się co roku diametralnie. Chociaż będą pewne nowości. Zaczynamy od cotygodniowych spotkań Kortowo na Sportowo, na które zapraszamy gości związanych z różnymi dyscyplinami sportowymi i zachęcamy studentów do darmowego uczestnictwa. Ruszamy 8 listopada. Potem - w grudniu - organizujemy akcję Kortowski Mikołaj, czyli zbiórkę na rzecz naszej koleżanki lub kolegi. Równolegle na wydziałach będzie odbywał się plebiscyt Belfer UWM 2019, który swój finał będzie miał tradycyjnie w styczniu" - przypominają nasi goście.

Nowością ma być organizowany przez samorząd... Quiz UWM. "Będzie to turniej wiedzy w formie rywalizacji między wydziałami. Odbędzie się prawdopodobnie w marcu." A w maju... oczywiście studenci będą bawić się podczas kolejnej Kortowiady. Prace nad juwenaliami już trwają.

Piotr Wałejko i Maksymilian Kurowski byli gośćmi Magazynu Akademickiego Radia UWM FM. Spotkał się z nimi Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Jeśli chcecie dołączyć do Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie - zajrzyjcie na stronę: russ.uwm.edu.pl/nabor2019. Tam znajdziecie więcej informacji.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: