Aktualności
08.10.2019

Jak zmienia się prawo zamówień publicznych?

Praktycy i naukowcy spotkali się w Kortowie, by przed dwa dni debatować o zmianach w prawie zamówień publicznych. "Dziś i jutro zamówień publicznych" - to hasło XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, której gospodarzem był Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Konferencja odbyła się w dniach 7-8 października w kortowskim Centrum Konferencyjnym. Podzielono ją na pięć paneli tematych. "Celem konferencji było połączenie dwóch środowisk - praktyków i badaczy" - podreślał dr Maciej Lubiszewski. "Pierwszego dnia dyskutowaliśmy o aktualnych wyzwaniach stojących przed prawem zamówień publicznych."

Drugi dzień obrad był bardzo emocjonujący. "Ostatni panel wywołał największą dyskusję, co świadczy o tym, że trafiliśmy w czuły punkt. Tematy okazały się bardzo istotne i pobudziły nas do rozmowy." Posłuchajcie, jakie wyciągnięto wnioski z tej debaty.

Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Zamówień Publicznych. "Z jednej strony są tu profesorowie i doktorzy, ale z drugiej - praktycy, którzy występują przed Krajową Izbą Odwoławczą, przed sądami, praktycy który realizują zamówienia, ale również osoby, które na co dzień doradzają przy prowadzeniu postępowań o zamówienie publiczne" - mówił naszemu reporterowi prezes UZP Hubert Nowak. Jaki był najważniejszy cel spotkania? "Zdiagnozowanie problemów, które występują i próba znalezienia remedium jak im przeciwdziałać i jak wykorzystać wiedzę historyczną."

Relację przygotował Arkadiusz Stepień-Miernikowski.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: