Aktualności
01.10.2019

Zmiany na wydziałach i w składzie kolegium rektorskiego UWM

Prof. dr hab. n. med. Sergiusz Nawrocki objął 1 października funkcję Prorektora ds. Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Nowych Dziekanów mają: Wydział Lekarski oraz Wydział Prawa i Administracji UWM.

"Zgodnie z ustawą wszyscy Prorektorzy oraz dziekani przestali pełnić swoje funkcje 30 września. W związku z tym pan Rektor wręczył nominacje na stanowiska Prorektorów i dziekanów naszego Uniwersytetu" - tłumaczył Prorektor ds. kształcenia i studentów prof. Jerzy Przyborowski.

Prorektorem ds. Collegium Medicum został prof. Sergiusz Nawrocki - dotąd związany z Katedrą Onkologii UWM w Olsztynie. "Jest to na pewno duże wyzwanie i oczywiście zaszczyt. W tej nowej rzeczywistości będziemy się porównywać do innych kierunków medycznych w Polsce. Żeby uzystać odpowiednią kategorię i prowadzić kierunek lekarski musimy się naprawdę starać" - mówił w rozmowie z naszym reporterem. "Olsztyńskie środowisko medyczne jest cały czas stosunkowo małe. W ciągu kilkunastu lat dokonał się tu ogromny skok w zakresie medycyny akademickiej. Jednak na pewno jest nam trudniej niż dużym ośrodkom w Polsce. Więc traktuje to jako zadanie i wyzwanie."

Rektor UWM wręczył nominację wszystkim dziekanom wydziałów olsztyńskiej uczelni. Do zmian doszło na dwóch z nich. Na Wydziale Lekarskim prof. Andrzeja Rynkiewicza zastąpił prof. Leszek Gromadziński. Natomiast pracą Wydziału Prawa i Administracji kierować będzie prof. Jarosław Dobkowski.

Relację przygotował Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: