Aktualności
11.09.2019

Sztuka Cię szuka - już w październiku rozpocznij studia na UWM!

Już tylko do 13 września na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa dodatkowa rekrutacja na studia. Jeśli masz talent (muzyczny lub plastyczny) i chcesz go rozwinąć pod okiem uznanych artystów i nauczycieli akademickich - wybierz Wydział Sztuki UWM! Jaką ofertę kształcenia proponuje kandydatom? Sprawdziliśmy!

Kandydaci do wyboru mają dwa kierunki: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. "Ci, którzy zdecydują się na studia będą musieli przystąpić do egzaminu. Odbędzie się on 17 września" - zdradza Prodziekan Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie dr Grażyna Kobrzeniecka-Sikorska. Plastyków czeka sprawdzenie umiejętności z zakresu malarstwa i rysunku. Natomiast kandydaci na studia muzyczne będą musieli zagrać coś na dowolnym instrumencie oraz przedstawić swoje predyspozycje słuchowe i głosowe.

Władze Wydziału zapraszają na studia nie tylko tegorocznych maturzystów. Jak przekonują - odnajdą się na nich także osoby starsze. "Szczególnie zapraszamy osoby dorosłe i starsze! Nieraz drzemie w nas potrzeba uprawiania sztuki. Czujemy, że mamy predyspozycje muzyczne czy plastyczne, ale życie potoczyło się tak, że nie mogliśmy rozwijać się w tym kierunku. I takich studentów też mamy."

Z dr Grażyną Kobrzeniecką-Sikorską spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Internetowa rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w dodatkowej rekrutacji prowadzona będzie od 6 do 13 września. Więcej informacji znajdziecie na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: