Aktualności
07.09.2019

Za nami XIII Olsztyński Salon Maturzystów

Już po raz trzynasty Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wspólnie z Fundacją Edukacyjną "Perspektywy" zorganizował w Kortowie Salon Maturzystów. Dla uczniów to świetna okazja, by przekonać się, jak będzie wyglądał przyszłoroczny egzamin. Dla uczelni - możliwość promocji własnej oferty kształcenia.

 

"Bardzo jestem wdzięczny Perspektywom za to, że takie wydarzenie ma miejsce w naszym kampusie. To piękna promocja naszej uczelni" - mówił Rektor UWM prof. Ryszard Górecki. I zapowiedział, że kolejne takie spotkania będą prawdopodobnie organizowane już w budynku powstającego właśnie Centrum Popularyzacji Nauki UWM. "Będzie otwarte najpóźniej za rok. W najbliższych dniach ogłosimy konkurs na jego nazwę."

"To miejsce gdzie matura spotyka się ze studiami" - tłumaczył Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński. "Uczniowie ostatnich klas liceów i techników muszą do końca września określij, jakie przedmioty będą zdawali na maturze. Te przedmioty będą później wymagane przy staraniu się o studia wyższe. Muszą wybrać rozsądnie, czyli wiedzieć, jaka jest oferta uczelni na przyszły rok, jakie przedmioty będą uwzględniane w rekrutacji. Tu mogą też dowiedzieć się od ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, jakie będą wymogi dotyczące egzaminu maturalnego. Czyli to miejsce w którym młody człowiek może na serio zacząć myśleć o swojej dalszej drodze."

Ofertę kształcenia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prezentowali pracownicy Biura ds. studenckich UWM. "Zasady rekrutacji na przyszły rok zostaną praktycznie niezmienione" - przekonywał Paweł Łojewski.

Olsztyńska uczelnia prezentowała także podczas wydarzenia swój nowy system Maturalni, który ma ułatwić maturzystom wybór optymalnego kierunku studiów, z określeniem prawdopodobieństwa ich ukończenia. Pomaga też wygenerować gotową deklarację maturalną. O szczegółach opowiedziała nam Monika Górecka, kierowniczka Biura Informatycznej Obsługi Studiów UWM.

System Maturalni miał swoją premierę właśnie 6 września podczas XIII Olsztyńskiego Salonu Maturzystów.

Jednym z gości wydarzenia był Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Wojciech Maksymowicz. "Tłum młodzieży słucha wykładów i jest przy stoiskach. Przed nimi bardzo ważna decyzja" - podkreślał.

XIII Olsztyński Salon Maturzystów odwiedziło kilka tysięcy uczniów, głównie z naszego regionu. Relację przygotował Wojtek Miśkiewicz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: