Aktualności
06.09.2019

UWM z myślą o maturzystach

Pracownicy Biura Informatycznej Obsługi Studiów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie stworzyli system rekomendacji Maturalni. Ma ułatwić maturzystom wybór optymalnego kierunku studiów, z określeniem prawdopodobieństwa ich ukończenia. Pomaga też wygenerować gotową deklarację maturalną.

"System na podstawie przedmiotów, które deklaruje maturzysta, porównuje dane i szanse na ukończenie studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Rekomenduje mu kierunki na które może się dostać, ale też może je z powodzeniem ukończyć" - tłumaczy Monika Górecka, kierowniczka Biura Informatycznej Obsługi Studiów UWM.

Prace nad systemem Maturalni trwały od 2017 roku. Został przygotowany z myślą o zdających egzamin dojrzałości w 2020 roku. Ma jeszcze dwie ważne funkcje - umożliwia maturzyście wygenerowanie gotowej deklaracji maturalnej, z zaznaczonymi do zdawania przedmiotami obowiązkowymi i dodatkowymi oraz sprawdza zgodność wprowadzonych danych z obowiązującymi przepisami. W efekcie maturzysta otrzymuje gotowy dokument, który składa w swej szkole.

By dotrzeć do młodych ludzi, twórcy systemu przyporządkowali do ośmiu dziedzin naukowych ośmiu Superbohaterów. SocialNinja reprezentuje nauki społeczne, IncredibleHuMan lub Incredible HuWoman - dziedzinę nauk humanistycznych, AgriHero - nauki rolnicze, Mrs Artisto lub Mr Artisto – sztuki, HealthyWoman lub HealthyMan - dziedzinę nauk medycznych i nauk o zdrowiu, InfinityGirl lub InfinityBoy - nauki ścisłe i przyrodnicze, The Amazing Engineer - nauki inżynieryjno-techniczne a St.WonderStudent - nauki teologiczne.

Z Moniką Górecką rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: maturalni.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: