Aktualności
20.08.2019

UWM ponownie na zielonym festiwalu

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie kolejny raz pojawił się na Olsztyn Green Festivalu. Podczas imprezy, której charakter współgra z realizowaną przez uczelnię ideą "Green University" UWM zachęcał do wspólnej zabawy, pływania po jeziorze Ukiel czy... nurkowania z AKP Skorpena.

Tegoroczna szósta już edycja Olsztyn Green Festivalu odbyła się w dniach 15-17 sierpnia tradycyjnie na plaży nad jeziorem Ukiel. Oprócz występów muzycznych gwiazd i nadziei polskiej sceny, organizatorzy tradycyjnie zapewnili festiwalowiczom mnóstwo innych atrakcji. Świetna kuchnia, aktywność sportowa, gry czy festiwalowe kino - to tylko kilka z nich. Nie nudzili się też najmłodsi na których czekały zabawy i niespodzianki od partnerów imprezy.

Zainteresowanie festiwalem jest ogromne. Bilety i karnety - także w tym roku - wyprzedały się jeszcze przed pierwszym dniem imprezy. Dlatego też OGF to już nie dwa a trzy dni zabawy. "Postanowiliśmy wyjść na przeciw tym osobom, które chciałyby się jeszcze z nami pobawić a nie udało im się dostać na teren festiwalu. To jest też podyktowane tym, że ten teren nie jest z gumy, ma swoją wyporność a popularność tego festiwalu po prostu rośnie" - tłumaczy koordynatorka Olsztyn Green Festivalu Ewelina Buchnajzer.

Festiwal promuje zachowania proekologiczne. Na jego terenie funkcjonuje m.in. strefa eko. Podczas trzech dni imprezy prowadzone są akcje, które mają uświadamiać nas i uczyć, jak zachowywać się na co dzień, by nie szkodzić środowisku. "Wyparliśmy wodę w plastikowych butelkach! Jesteśmy jednym z pierwszych festiwali, który to zrobił. Weszliśmy we współpracę z firmami, które robią ekologiczne butelki i bidony. Każdy z artystów dostał swój bidon i mógł go napełnić wodą z kranu lub z dystrybutorów, które są na scenach i w garderobach. Mamy nadzieję, że to się przyjmie i że wszyscy będziemy otwarci na te propozycje."

Z Eweliną Buchnajzer spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Swoje atrakcje przytował także Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się uniwersytecka wersja gry Monopoly. "To gra ruchowa, która ma na celu zaznajomnienie z ofertą Uniwersytetu w formie zabawy, na wesoło!" - mówiła Agnieszka Kupper z Biura Mediów i Promocji UWM. "Gra cieszy się dużym powodzeniem. Grają nie tylko dzieci. Dorośli również z dużym zaciekawieniem przyglądają się i biorą czynny udział." Najlepsi gracze otrzymywali uniwersyteckie gadżety i inne nagrody.

A jak bawili się goście stoiska UWM na Olsztyn Green Festivalu? Posłuchajcie!

Dzięki Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu w Olsztynie podczas Olsztyn Green Festivalu mogliśmy także bawić się pływając po jeziorze Ukiel. "Zadbaliśmy o to, żeby uczestnicy festiwalu mogli popływać żaglówką. Mamy pięć jachtów. Pływamy głównie po jeziorze Krzywym blisko scen i festiwalu. Cały czas mamy chętnych" - mówiła naszej reporterce Dominika Gliniecka z Yacht Klubu UWM.

Z Dominiką Gliniecką rozmawiała Joanna Nawotka. Posłuchajcie!

Rozmawialiśmy także z przedstawicielką Komisji Europejskiej, która pierwszy raz w tym roku pojawiła się na Olsztyn Green Festivalu. M.in. po to by promować bycie eko.

W tym roku na plaży nad jeziorem Ukiel wystąpili m.in.: Katarzyna Nosowska, Mela Koteluk, Paulina Przybysz, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Sokół, Mrozu, Andrzej Piaseczny, Paweł Domagała, Smolik/Kev Fox oraz zespoły: Fisz Emade Tworzywo, Voo Voo, Organek, Łąki Łan, Lao Che, Wojtek Mazolewski Quintet i The Dumplings.

Kolejna edycja Olsztyn Green Festivalu ma zachować trzydniową formułę. "Myśłimy o zagranicznej gwieździe. Być może uda się to w przyszłym roku!" - zapowiadają organizatorzy.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: