Aktualności
05.08.2019

Ostatnie dni Kortowa w USA

Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" kończy już swoją pierwszą podróż do USA. Studenci wystąpili na dwóch festiwalach: Magic Valley Folk Festival w Burley (Idaho) oraz World Folkfest w Springville (Utah). Ostatnie dni wyprawy za ocean miną im na zwiedzaniu Wielkiego Kanionu Kolorado i Las Vegas.

Po kilku dniach spędzonych w Burley w stanie Idaho podczas Magic Valley Folk Festivalu zespół przeniósł się do Springville w stanie Utah. Tam odbywał się World Folkfest, w którym oprócz "Kortowa" uczestniczyły także grupy z Meksyku, Tajwanu, Chorwacji, Holandii, Rosji i USA.

"Byłem na wielu festiwalach i większość z nich była organizowana bardzo spontanicznie. Tutaj poziom jest bardzo wysoki. A nasi są bardzo dzielni i pokazują jak dużo zrobiliśmy jako grupa. Także nie ustępujemy tym, którzy tutaj są" - mówił opiekun artystyczny ZPiT "Kortowo" Krzysztof Podolak. "Jesteśmy podbudowani! Myślę, że tancerze - dzięki temu, że mieli okazję uczestniczyć w wielu koncertach, oglądać swoich kolegów z innych krajów - dostaną dużo większą motywację, żeby być jeszcze lepszym."

Zespół z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie chwalili także organizatorzy festiwalu World Folkfest oraz publiczność. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy gościć grupę z Polski. To fantastyczni tancerze i muzycy. Dali bardzo dużo z siebie podczas festiwalu" - podkreślała Tara Eyre, jedna z organizatorek imprezy.

Jak wyprawę do Stanów oceniają sami studenci? Posłuchaj naszej ostatniej relacji z USA!

Ostatnie dni za oceanem studenci spędzą na zwiedzaniu. W planach mają m.in. wizytę w Las Vegas oraz podziwianie Wielkiego Kanionu Kolorado. Do Polski wrócą 8 sierpnia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: