Aktualności
01.08.2019

Szpital UWM z certyfikatem najwyższej jakości leczenia

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie otrzymał Certyfikat Akredytacyjny potwierdzający najwyższy poziom standardów leczniczych w naszym kraju. Przyznaje go Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i jest ważny przez trzy kolejne lata. Akademicka placówka starała się o niego od 2015 roku.

Certyfikat został nadany 17 maja przez Ministra Zdrowia. 1 sierpnia oficjalnie w Olsztynie dyrektorowi placówki Radosławowi Borysiukowi przekazał gozastępca dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Michał Bedlicki.

"Szpital Uniwersytecki - jeden z najlepszych w Polsce - dołaczył do grona szpitali certyfikowanych. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia potwierdziło to, że spełniamy wszystkie kryteria bezpieczeństwa, jakości leczenia, jakości dokumentacji i że nasze kadry są wspaniałe!" - mówił Dyrektor ds. Lecznictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie dr Łukasz Grabarczyk.

"Droga do tego była bardzo długa. Musieliśmy poprawić wiele punktów prowadzenia szpitala. M.in. udokumentować bezpieczeństwo, przepływ dokumentacji, funkcjonowanie oddziałów - czyli stworzyć i unowocześnić dokładne procedury. I to się udało! Jesteśmy jednymi z najlepszych w Polsce i jesteśmy z tego bardzo szczęśliwi!"

Nasz reporter rozmawiał także z Dziekanem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Andrzejem Rynkiewiczem. Posłuchajcie!

Relację przygotował Wojtek Miśkiewicz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: